W skład szkolnego Centrum Multimedialnego wchodzi Biblioteka Szkolna i Centrum Internetowe. Od 1 września 2005 całe Centrum Multimedialne znajduje się na I piętrze Naszej Szkoły.

Centrum Internetowe to 10 stacji komputerowych (w tym 4 stacje otrzymaliśmy z europejskiego programu EFS), podłšczonych pod serwer SBS2000 i internet DSL4000, z udostępnionymi programami multimedialnymi i komunikatorami internetowymi (messenger, gg, tlen, skype). Skorzystać można również z biblioteki kaset video, płyt cd i dvd oraz drukarki kolorowej, ksero i skanera.

W Bibliotece Szkolnej znajduje się 17220 woluminów (stan na 5.11.2004). Ponieważ z Księgozbioru Biblioteki korzystają zarówno nauczyciele jak i uczniowie, posiadamy książki ze wszystkich dziedzin wiedzy. Oczywiście najwięcej miejsca zajmują lektury i literatura piękna. W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny - słowniki, encyklopedie, katalogi, poradniki.

W oddzielny kąciku znajduje się SZOK! - Szkolny Ośrodek Kariery z aktualnymi materiałami z dziedziny doradztwa zawodowego i informacjami o uczelniach i szkołach wyższych. Komputery wyposażone są w programy multimedialne o tematyce zawodoznawczej: Absolwent, Piramida kariery, testy przydatności do zawodu itp.

Tradycją Centrum stał się Konkurs Czytelniczy. Przeprowadzany jest co roku w dwóch kategoriach dla klas i dla czytelników indywidualnych.